Floris II Count of Holland, 10851121 (aged 36 years)

Name
Floris II // Count of Holland
Given names
Floris II
Nickname
the Fat
Name suffix
Count of Holland
Name
Floris II /van Holland/
Given names
Floris II
Nickname
de Vette
Surname prefix
van
Surname
Holland
Birth about 1085 31

Death of a fatherDirk V Count of Holland
June 17, 1091 (aged 6 years)

MarriageGeertruid van SaksenView this family
about 1100 (aged 15 years)

Note: Trouwt voor 1108 (vermoedelijk ca. 1100)
Marriage of a grandsonOtto IV van Bentheim Graaf van BentheimAlveradis van ArnsbergView this family
1111 (aged 26 years)

Citation details:

beginreeks 227, p652

Text:

15/227. Otto IV/I van Bentheim; verkrijgt als erfgenaam van zijn grootmoeder Bentheim; vermeld vanaf 1166; begeleidt zijn moeder op haar (tweede) reis naar het H. Land in 1173; neemt deel aan de (vijfde) Italië-tocht van keizer Frederik Barbarossa en treedt als getuige op wanneer deze de rechten van de stad Cremona vernieuwt Pavia 29-7-1176; is (wederom met zijn broer graaf Floris III van Holland) getuige aan het keizerlijk hof te Mainz 23 en 27-5-1182; wordt burggraaf van Coevorden 1187; neemt deel aan de Derde Kruistocht 1189; is getuige wanneer zijn neef Dirk VII van keizer Hendrik VI de tol van Geervliet ontvangt Mainz 20-10-1195; moet Coevorden met Drenthe weer afstaan 1196; ondersteunt verklaringen die in 1207 aan de Engelse koning worden afgegeven dat het huwelijk van Ada van Holland (dochter van Dirk VII) met Lodewijk II van Loon wettig is; overl. 1208/09, tr. vóór 1172 Alveradis van Arnsberg, erfgename van Malsen; overl. na 1205; dr. van Godfried I van Kuyc, door huwelijk graaf van Arnsberg, en Ida1 van Werl-Arnsberg.

Death of a paternal grandmotherGertrude of Saxony
August 4, 1113 (aged 28 years)

Birth of a sonDirk VI Count of Holland 1121-1157
1114 (aged 29 years)

Death March 2, 1121 (aged 36 years)

Burial
Family with parents
father
mother
Marriage
Marriage: July 26, 1083
3 years
himself
Family with Geertruid van Saksen
himself
wife
Marriage
Marriage: about 1100
15 years
son
SourceGens Nostra 1990
Citation details:

375

SourceGens Nostra 1965
Citation details:

136

SourceGens Nostra 1990
Citation details:

375

Marriage

Trouwt voor 1108 (vermoedelijk ca. 1100)

Note

12/150. Floris II 'de Vette' van Holland, graaf van Holland 1091 (aanvankelijk onder voogdij, van zijn moeder?); maakt een einde aan de strijd met Utrecht; verschijnt (als leenman van de bisschop van Utrecht) voor het eerst met de titel 'graaf van Holland' 1101, overl. 2-3-1121, begr. Egmond, tr. vóór 1108 (vermoedelijk ca. 1100) Geertruid (na haar huwelijk: Petronilla) 'van Saksen', geb. ca. 1078, halfzuster van Lotharius van Supplinburg (als Lotharius III Duits koning 1125, keizer 1133, overl. 1137); sticht het nonnenklooster te Rijnsburg (gewijd 15-9-1133); overl. 23- 5-1144, begr. Rijnsburg, dr. van Dirk I/II hertog van Opper-Lotharingen (uit het geslacht der Matfridingen) en diens eerste echtgenote Hedwig van Formbach.

Media object
Media object